Mamy ich w Rzeszowie 11, bo chcieliśmy uhonorować i tych, którzy zgłosili się najwcześniej (i w regulaminowym czasie) i tych którzy byli najbardziej uparci, by działać dla klimatu Ziemi. Najmłodsi klubowicze mają 7 lat, a najstarsi skończyli ….24. No i każdy Klub ma swojego bardzo dorosłego opiekuna.
W Rzeszowie działają klimatyczne Koła: Studentów Inżynierów Środowiska Politechniki Rzeszowskiej, Szkoły Podstawowej nr 28, i Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów, „Ekologów Młodszych”, „Ekologów Średnich” i „Ekologów Starszych” ze Szkoły Podstawowej nr 16, Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości i Zespołu Szkół Elektronicznych, harcerek 51 RwDH im. Signi 1863, harcerzy z 51 RwDH oraz Harcerskiego Klubu Ekologicznego 21.
Pierwsze zajęcia dla Klubów to warsztaty o problemach klimatycznych w ujęciu lokalnym i globalnym. Potem nadejdzie czas na warsztat o bioróżnorodność (w tym na terenie rezerwatu Lisia Góra), naukę siania łąk kwietnych i sadzenia drzew, naukę tego jak prowadzić klimatyczny blog i dla klimatycznych działań wykorzystać telefon komórkowy, Internet, Facebook, YouTube, będzie trening jak zostać proklimatycznym dziennikarzem i jak nauczyć się negocjować dla klimatu (co to negocjacje „win-win”). Trenerzy wskażą jakie „młodzi rzeszowianie” mają prawa i czy te prawa dotyczą również stanu środowiska i stabilnego klimatu. Ciekawie zapowiada się warsztat; jak pracować „metodą design thinking” i co do ochrony klimatu ma elektromobilność. I ważne, że paleta tematów nie jest zamknięta.